تبلیغات
پادگان آموزشی شهید درویش ناجا اهواز - دیدار رهبر
 

 

دیدار فرماندهان و كاركنان نیروی انتظامی با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (یكشنبه) در دیدار وزیر كشور و جانشین فرمانده كل قوا در نیروی انتظامی، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از فرماندهان و كاركنان این نیرو، جلب رضایت مردم را زمینه‌ساز جلب رضایت الهی دانستند و خاطرنشان كردند: اگر مسئولان بتوانند دل‌های مردم را با حضور خود آسوده و امن نگهدارند، مطمئناً رضایت الهی را نیز جلب خواهند كرد.

ایشان با معرفی پرسنل نیروی انتظامی به عنوان سربازان نظام اسلامی، نیاز به تأمین امنیت را جزو نیازهای اساسی و زمینه‌ساز برای برنامه‌ریزی منظم و سازمان‌یافته دانستند و تأكید كردند: چنانچه جامعه‌ای امنیت نداشته باشد، هیچ كار سازمان‌یافته‌ای در جهت پیشرفت و ارتقاء آن كشور تضمین نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر ضرورت برنامه‌ریزی مبتنی بر خرد جمعی، تلاش مجاهدانه و از سرِ دلسوزی برای پیشرفت و حركت رو به جلوی كشور، تحقق برنامه‌ها و اجرای صحیح آن را منوط به تأمین امنیت و احساس آرامش درونی جامعه دانستند.

ایشان ضمن برشمردن برخی آسیب‌پذیری‌های فردی و سازمانی افزودند: همچنان كه ممكن است افراد به لحاظ روحی و ذهنی دچار آسیب‌پذیری شوند، سازمان‌ها نیز در معرض رخنه‌ی فساد و آسیب هستند كه همواره خردمندانه و با توجه كافی، باید مراقبت‌های لازم را به عمل آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توجه به امانت، صداقت، دیانت و انجام وظایف سازمانی و همچنین مقدم دانستن منافع جامعه بر منافع شخصی را زمینه‌ساز اعتلا و پیشرفت یك كشور خواندند و خاطرنشان كردند: اگر در جامعه‌ای كسانی باشند كه با این روحیه كار كنند، یقیناً آن جامعه به اوج خواهد رسید و به قدرت استوار و ماندگاری دست خواهد یافت.

در ابتدای این دیدار و پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب، سردار سرتیپ احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی گزارشی از عملكرد این نیرو در زمینه‌ی كاهش نسبی جرائم جنایی، افزایش كشفیات مواد مخدر، پیشرفت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه‌ی مرزبانی، كاهش تصادفات، افزایش خدمات نیروی انتظامی به مردم و ارتقای رضایتمندی مردم از پلیس بیان كرد.